دکتر محمد رضا مدرسی

فوق تخصص ریه و دستگاه تنفسی کودکان


پیشگیری از حملات آسم در کودکان

پیشگیری از حملات آسم در کودکان

حذف عوامل محرک آسم از قبیل:

دور نگه داشتن کودک از افراد سیگاری:تماس با دود سیگار در دوران شیرخوارگی و کودکی مهمترین و قوی ترین عامل در ابتلا به بیماریآسم می باشد.همچنینقرار گرفتن در معرض دود سیگار در شروع و تشدید علائم و حملاتبیماری آسمنقش بسیار مهمی دارد. عدم مصرف غذاهای صنعتی و حاوی مواد افزودنی ونگهدارنده :غذاهائی همانند آب میوه های صنعتی، نوشابه،سوسیس و کالباس و سائر مواد غذائی مشابه می توانند در شروع حملات و تشدید بیماری آسم نقش داشته باشند پیشگیری از ابتلا به سرماخورد گی :(به مقالات سرماخوردگی مراجعه شود)

تشویق کودک به فعالیتو ورزش

پس از اینکه علائم بیماری آسم همانند سرفه و تنگی نفسبهبودی یافت ، کودک خود را تشویق به انجام فعالیت ورزشی کنید.انجام ورزش باعث افزایش ظرفیت ریهشده و در بهبودی و جلوگیری از حملات بیماری موثر است.

مراجعه به پزشک به طور منظم

لازم است کودک بر اساس یک برنامه منظم که توسط پزشک مشخص می گردد به طور دوره ای معاینه و ویزیت شود.چرا که ممکن است علی رغم بهبودی علایم ظاهری، بیماری کودکتحت کنترل نباشد. این مسئله در طی معاینات دوره ای مشخص می شود.


آدرس مطب : تهران ، انتهای غربی بلوار کشاورز ، خیابان قریب ، تقاطع قریب و فرصت ، سمت چپ ، پلاک 81، ط 1، واحد 2
تلفن : 66124221 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تهویه مکانیکی در منمرکز سیستیک فیبروزیزکلینیک و درمانگاهها دپارکلینیک بیماری مژکهای بی کلینیک تستهای ریوی و تنفآدرس مطببیماریهای ریه و دستگاه تبیوگرافیبخش برونکوسکوپیدپارتمان ریه کودکان مرکزسخنی با والدین و بیمارانمقالاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر